fizik tedavi ve rehabilitasyon

 • Tendo kalkaneus olarak da bilinen bizim Aşil tendonu, bizim bacaklar arkasında bir tendon olduğunu. Bu soleus, gastroknemius ve topuk kemiğine plantaris adlı üç kas bağlanır. Bu bizim tüm vücutta, en güçlü en kalın ve en dayanıklı tendon olduğunu ve uzunluğu yaklaşık 15 cm var.

  Bizim baldır kaslarının merkezine yakın kaynaklanan ve kaslara olan ekleme noktasını (kendi güç ve dayanıklılık için konumu ve uzunluk özellikleri) yakın tüm yol vermektedir. Bu yürüyüş, ve en fazla sekiz çalışma süreleri ile dört kez insan vücudu kadar taşımak için yeterince güçlü. Çok, çok güçlü ve aynı zamanda, bizim Aşil tendon yaralı alırsa ya, bu bize çok etkisi olur.

  Bizim Aşil tendonu yaralandı alırsa veya, normalde biz gidip cerrahi müdahale ilk nokta olarak hemen tamir alamadım; genellikle fizyoterapistler ve podiyatristler gibi terapistler yardımcıları, ekipman kullanımı ve ortez herhangi bir kaymanın düzeltmek için kullanılabilir. Anti-inflamatuar ilaçlar tendinopatili katkıda bulunabilir gibi, uzun vadede onları almak için tavsiye olabilir.

  Biz sık sık fizyoterapi uygulamaları için Aşil tendon yaralanmaları olan hastalar, özellikle buzağı için germe ve güçlendirme adlandırılır. Gerektiğinde, fizyoterapist ya da atıfta doktor bir ayak bileği-ayak-ortez (genellikle AFO olarak kısaltılır) bir üretim için talep edebilir, bu el terapist veya mesleki terapist tarafından yapılır. Ne AFO yapar bunu, uyum düzeltmek maksimum iyileşme için tendon korumak için yeterli bir dinlenme uzunluğu tutarlı ve pasif streç sağlamak için yardımcı olur.

  Aşil tendonu 100% rüptüre olmuşsa, cerrahi girişim uygun iyileşme sağlamak için tekrar bir araya FEHLT yeniden takmak için gerekli% 100 ... artı AFO onarım korumak için. Ortalama olarak, bir yırtık Aşil tendon tam iyileşme cerrahi sonrası on sekiz yaklaşık on ay sürer.

  Yeterli ve doğru fizyoterapi müdahale yanlış yönetim gibi ayak bileğinde hareket azalma aralığı olarak kalan sorunlara neden olabilir gibi, bu gibi yaralanmalar yönetmek için çok önemlidir plantar fleksiyon ve ayak bileği dorsi fleksiyon gücü azalmış, denge ve propriyosepsiyon azalmış, dayanıklılık azaldı ve güven azalmıştır.

  Ne fizyoterapistler yapacak öncelikle ısı yöntemleri kullanarak deneyimli, güçlendirme egzersizleri ve germe geçmeden önce nazik mobilizasyon egzersizleri ile başlar daha sonra, ultrason tedavisi ile yumuşak doku iyileşmesini hızlandırmak ağrı yönetmek olacaktır.

  Urbanrehab Pte Ltd | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uzmanları 2008 yılından bu yana fizyoterapi, el terapisi, derin doku serbest ve spor masajı tedavi hizmetleri sunan bir Singapur merkezli özel uygulamadır.

  Genel Singapur fizyoterapi hizmetleri hizmet veren üzerine, biz de sırt ve boyun fizyoterapi, spor fizyoterapi, çevre birimleri fizyoterapi, el ve üst ekstremite tedavisi, özel splint ve derin doku serbest tedavide alt uzmandır.

  fizik tedavi